כמה עולה קורס טיס?

קישורים ממומנים

איך מוציאים רשיון טיס? מה לומדים כמה זמן זה לוקח? והכי חשוב - כמה זה יעלה לנו? בכתבה הבאה שלפניכם.

אם חלום חייכם הוא לטוס, השמיים הם לא הגבול בשבילכם. בישראל כמעט כל אחד יכול להוציא רשיון טיס כאשר ישנם תנאים מסויימים לקבלת הרישיון. בכתבה הבאה החלטנו לבדוק איך מוציאים רשיון טיס בישראל וכמה זה עולה כולל הכל וגם נציג בפניכן חברות אשר מציעות קורס טיס בישראל. כל הפרטים, מיד.

מה כולל קורס טיס?


קורס טיסה כולל בתוכו קורס מעשי וקורס עיוני כאשר הראשון מביניהם הוא החלק העיקרי והחשוב בקורס.  הקורס המעשי כולל שעות לימוד אחד על אחד עם מדריך כאשר במטוס ישנה מערכת היגוי כפולה - אחת ללומד ואחד למדריך. הקורס העיוני הוא למעשה הכנה למבחן העיוני והוא נלמד בכיתת לימוד בשדה התעופה כאשר מקומות רבים הקורס העיוני מציעים את רוב הקורס באינטרנט בעזרת אתרים מיוחדים.

מה לומדים בקורס העיוני בקורס טיס?


הקורס העיוני הוא הכנה למבחן העיוני שעומד כתנאי לקבלת הרישיון. בקורס לומדים על הכרת המטוס, נווטות, מטאורולוגיה, ידע טכני ועוד.

מה לומדים בקורס המעשי בקורס טיס?


הקורס המעשי הוא החשוב ביותר ומהווה כ-90 אחוז ממרכיב רישיון הטיס. בקורס המעשי לומדים את כל החלקים של הטיסה המחולק בדרך כלל לפי שלבים הנלמדים בהדרגה. בין השלבים שתלמדו - הסעת המטוס, הזדקרויות, הדרכות ניווט, תרגילי סולו, המראות ונחיתות ועוד.

כמה שעות טיסה נמשך קורס טיס?


כמובן ששאלה זו היא מאוד כללית ותלויה במספר השעות שיימשך הקורס. לפי החוק, ישנו מינימום של 40 שעות טיסה כתנאי לקבלת רישיון הטיס אך ברוב המקרים לפי כל המדריכים, הממוצע המציאותי יותר הוא לפחות 50 שעות טיסה.

כמה זמן לוקח לקבל רישיון טיס?


הממוצע הסביר והמציאותי לקורס טיסה הוא שנה למרות שם יש ברשותכם הרבה מאוד זמן פנוי ויותר מכך גם כסף נזיל, תוכלו לבצע 3 שיעורים בשבוע ולסיים בכמה חודשים את הקורס.

איפה מתבצע הקורס?


רוב בתי הספר לטיסה מלמדים בשדה התעופה בהרצליה ובשדה דב.

כמה עולה קורס טיס?


אחרי שהבנו כי מבחינה מציאותית תידרשו ל-50 שעות טיסה לפחות וכאשר המחיר הממוצע לשיעור טיסה הוא כ-1200 ש"ח, המחיר הממוצע לקורס טיסה הוא בין 50,000 ש"ח ל-60,000 ש"ח.

האם יש עלויות נוספות מלבד קורס הטיסה?


כמו בכל רישיון, גם ברישיון טיס יש עלויות נוספות הכוללות בעיקר אגרות ותשלומים לרשויות ולמדינה. סך כל התשלומים והאגרות הם כ-6000 ש"ח כך שבסיכומו של עניין המחיר הממוצעהאמיתי להוצאת רישיון טיסה הוא בין 60,000 ל-70,000 ש"ח כולל הכל.

האם אפשר להשתמש בפיקדון לחיילים משוחררים לקורס טיס?


כן, רוב בתי הספר לטיס מציעים אפשרות לשימוש בפיקדון לחיילים משוחררים.

רשימה של בתי ספר לטיס בישראל


גדי אדן - מדריך טיסה למעלה מ-20 שנה המציע קורס טיס המכיל קורס מעשי וקורס עיוני ואת כל הפרמטרים הדרושים לקבלת רישיון טיס.

שמיים כחולים - חברה ותיקה המציעה בין היתר לימוד טיסה וקבלת רישיון טיסה אזרחי על מטוס ססנה 172 ארבע מושבי ו-152 דו מושבי.

אורן גבעוני - מנהל את חברת Isra Flight המציעה בין היתר קורס טיסה כולל בשדהדב או בשדה הצעופה בהרצליה.

0 תגובות: